III Niedziela Zwykła 21.01.2024

1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego.

3. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W przyszła niedzielę z okazji kolejnej rocznicy powrotu Tczewa do Polski, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Miasta i Mieszkańców.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

6. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

7. Za tydzień „Dar Serca”.

8. W dniach od 23 do 25 lutego w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich kochających śpiew do udziału w tym wydarzeniu. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Dominikańskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Zespole Szkół Katolickich. Szczegóły są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej: www.warsztatymuzyczne.net.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Andrzeja Kozłowskiego, Jerzego Cynkowskiego, Jarosława Szczepanika. Wieczny odpoczynek…

10. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.