IV Niedziela Zwykła 28.01.2024

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. z comiesięczną nauką formacyjną dla wspólnoty Żywego Różańca.

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

4. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w piątek na Mszy św. o godz. 17.00.

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

6. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

7. W sobotę, 3 lutego, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe.

8. W dniach od 23 do 25 lutego w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich kochających śpiew do udziału w tym wydarzeniu. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Dominikańskiej Szkoły  Śpiewu Liturgicznego w Zespole Szkół Katolickich. Szczegóły są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej: www.warsztatymuzyczne.net.

9. W tym tygodniu będziemy gościli w naszym dekanacie relikwie bł. Rodziny Ulmów. Bardzo serdecznie zapraszamy do modlitwy za pośrednictwem błogosławionych. W naszej parafii relikwie będą 1 lutego (w czwartek) od godz. 17.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Aleksandra Zwolińskiego, Barbary Wystemp, Sylwii Morawskiej, Bogumiły Drozdowskiej. Wieczny odpoczynek…