VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy jutro, w poniedziałek o godz. 17.00.

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 15.00, 17.00, 18.30.

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważali mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, o godz. 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W najbliższy piątek o godz. 20:00 w kościele szkolnym Muzyczna Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Chór Juventus.

5. W dniach od 23 do 25 lutego w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich kochających śpiew do udziału w tym wydarzeniu. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Dominikańskiej Szkoły  Śpiewu Liturgicznego w Zespole Szkół Katolickich. Szczegóły są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej: www.warsztatymuzyczne.net.

6. Za tydzień „Dar Serca”.

7. Dwa tygodnie temu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Bardzo serdecznie dziękujemy za otwarcie swoich mieszkań, za życzliwość i za wspólną modlitwę. W czasie kolęd odwiedziliśmy ok. 2500 rodzin. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Pawła Ciesielskiego, Ireny Artwich-Pałac, Bogdana Julke, Mari Skiberowskiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Marka Warczaka i Elżbiety Ciesielskiej Wieczny odpoczynek…