I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złe

2. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, o godz. 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym. W kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Rekolekcje poprowadzi o. Tyberiusz, którego serdecznie jeszcze raz witamy.

4. W poniedziałek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu w sposób szczególny  wspominamy św. Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 pragniemy pomodlić się w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców, którzy wspierają inicjatywy remontowo – budowlane naszego kościoła. Szczególnie polecamy tych, którzy wzięli udział w adopcji piszczałek i wspierają budowę nowego instrumentu.

5. We wtorek, 20 lutego, o godz. 17.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się koncert ewangelizacyjny w rytmie rap ze świadectwem ks. Jakuba Bartczaka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w czwartek, 22 lutego, po wieczornej Mszy św. na modlitwę uwielbienia  „30 minut z Jezusem”.

7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na remont naszego WSD w Pelplinie.

9. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

10. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna.

11. Nowy numer „Pielgrzyma”.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Marka Warczaka, Elżbiety Ciesielskiej, Piotra Rutkowskiego. Wieczny odpoczynek…