II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

dla dzieci o godz. 17.00

dla dorosłych o godz. 18.00

dla młodzieży o godz. 20.00

w kaplicy o godz. 16.00.

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Po Mszy św. możemy wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30 i dodatkowa Msza Św. zaraz po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. W sobotę
o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej. Msza św. z comiesięczną nauką formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00.

4. W piątek, 1 marca, odbędzie się Męska Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Zaczynamy od Mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Gorzędzieju, po której wyruszamy do w Subków, gdzie będzie modlitwa pod pomnikiem ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej, a następnie wracamy do Gorzędzieja. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

5. W sobotę, 2 marca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe.

6. Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję „Laurka Nadziei”. Zachęcamy dzieci do zrobienia laurki z dowolnym motywem wielkanocnym. O pomoc prosimy rodziców i dziadków. Technika wykonania jest dowolna. Laurki przynosimy do Niedzieli Palmowej (do 24 marca) do zakrystii po każdej Mszy św., które Ksiądz kapelan, w czasie Świąt Wielkanocnych, wręczy chorym podczas odwiedzin w szpitalu.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

8. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.