Droga krzyżowa ulicami Tczewa – w piątek przed Niedzielą Palmową – Z Nowego Miasta na Stare Miasto

Co roku jednym z istotnych elementów obchodów największego chrześcijańskiego święta, czyli Wielkanocy, jest uroczysta droga krzyżowa inscenizowana poza murami kościołów. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Tczewa odbędzie się w piątek PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ, 22 marca o godz. 20:00 przy kościele św. Józefa na NOWYM MIEŚCIE.

Procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Wojska Polskiego, Plac Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kościuszki, Łazienna – do fary, gdzie odbędzie się koncert pasyjny. 

Kilkumetrowy krzyż niesiony będzie przez wspólnoty z całego dekanatu tczewskiego oraz grupy ściśle powiązane z miastem. Pragniemy, aby od tego roku to wydarzenie modlitewne nabrało charakteru jedności i pokoju – tak bardzo tego brakuje w tych niespokojnych czasach. Chrystus niósł krzyż za wszystkich i nikogo nie wykluczył. Podczas drogi usłyszymy wzruszające rozważania dotykające naszej codzienności i Bożej obecności. 

Niech to nabożeństwo będzie okazją do modlitwy za nasze parafie, rodziny, miasto, kraj oraz cały świat. Módlmy się o żywą wiarę, miłość i pokój. Przygotujmy nasze serca na Triduum Paschalne i cudowny poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Dajmy świadectwo zabieganemu i pogubionemu światu, że krzyż wciąż jest w centrum. Ten znak zwycięstwa wcale nie jest banałem. Przypomnijmy, że On jest, że On kocha do końca. Jest z nami w każdym zranieniu, w każdej chwili zwątpienia, w każdym upadku, w każdej samotności. 🤍

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie informuje, że w związku z przejściem drogi krzyżowej możliwe utrudnienia w ruchu. Trasa przejścia procesji zostanie zabezpieczona przez służby funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.