Niedziela Palmowa 24.03.2024

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Meki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.

2. Jutro, 25 marca, w kalendarzu liturgicznym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedziele Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.

3. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

4. W Wielki Czwartek:

Msza Wieczerzy Pańskiej w farze o godz. 18.00 (godzinę później w porównaniu do ostatnich lat). Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej dawniej ciemnicą. Adoracja do godz. 24.00.

5. W Wielki Piątek:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00 do 18.00;

– Liturgia Wielkiego Piątku w farze o godz. 18.00 (godzinę później w porównaniu do ubiegłych lat);

– w tym dniu adoracja przy Grobie Pańskim po zakończeniu Liturgii
do godz. 24.00;

– po zakończeniu Liturgii zapraszamy na Gorzkie Żale.

6. W Wielką Sobotę:

– święcenia pokarmów od godz. 9.30 do 11.30 oraz od 12.30 do 15.00 (co pół godziny);

– Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00.

7. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 6.30 – tej Mszy św. nie będzie.

8. Okazja do spowiedzi św. 15 min. przed każdą Mszą św. oraz w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 17.00 do 20.00.

9. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do fary na godz. 12.00 na wspólną modlitwę brewiarzową.

10. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

11. Przypominamy, że rozpoczęły się zapisy rodzin i osób, które chciałyby przyjąć w swoim domu na jedną dobę obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej, w zakrystii oraz przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Peregrynację rozpoczniemy po 14 kwietnia. Dodatkowe informacje podamy w późniejszym czasie.

12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

13. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Grzegorza Sekuły, Renaty Gąsiorowskiej. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Władysława Zmudy. Wieczny odpoczynek…