Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro w poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL.

4. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą z grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od. godz. 16.00 do godz. 17.00 i od. 18.00 do 18.30. Msza św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00. w sobotę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. z comiesięczną konferencją formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca. W piątek, z racji trwającej oktawy Wielkanocy, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 6 kwietnia, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe.

6. Najbliższa niedziela będzie druga niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na cele charytatywne. Od wtorku do Niedzieli Miłosierdzia na godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę koronka odbędzie się na Placu św. Grzegorza.

7. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Władysława Żmudy, Janusza Nowackiego, Urszuli Mieszczanin, Barbary Kickiej. Wieczny odpoczynek…

9. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów.