III Niedziela Wielkanocy 14.04.2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP Narodowe Święto Chrztu Polski.

3. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na Plac Hallera na wspólną modlitwę. Przypominamy również, że w poniedziałki i środy o godz. 19.15 odbywają się katechezy neokatechumenalne, na które również serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek, 18 kwietnia, odbędzie się Msza św. o godz. 17.00 z nauką formacyjną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami ze SP 1 i SP 5. Po Mszy św. poświęcenie różańców, książeczek, medalików lub świec osobom, które nie zdążyły zrobić tego wcześniej.

5. W piątek przypada 19 dzień miesiąca, dzień szczególnie poświęcony w naszej parafii św. Józefowi. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 pragniemy pomodlić się w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców, którzy wspierają inicjatywy remontowo-budowlane naszego kościoła. Szczególnie polecamy tych, którzy wzięli udział w adopcji piszczałek w i wspierają budowę nowego instrumentu.

6. Przypominamy, że trwają zapisy rodzin i osób, które chciałyby przyjąć w swoim domu na jedną dobę obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej, w zakrystii oraz przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Peregrynację rozpoczniemy od środy, 17 kwietnia. O dniu peregrynacji będziemy informować telefonicznie zapisane osoby. Osoby te zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. zabierają one Obraz do domu. Następnego dnia przynoszą Go również na wieczorną Mszę św. Po Mszy św. będzie możliwość wpisania się do Kroniki Peregrynacyjnej.

7. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę śladami polskich świętych i błogosławionych w dniach od 13 do 16 czerwca do Łańcuta, Markowej, Miejsca Piastowego, Dukli, Komańczy, Soliny, Starachociny i Częstochowy. Koszt 900 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

8. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana we wtorek, 16 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

9. Do nabycia jest nowy nr. „Pielgrzyma”.

10. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

12. Za tydzień „Dar Serca”.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Sary Kurianowskiej, Piotra Kukawki, Ireny Majchrzyk i Genowefy Detlaff. Wieczny odpoczynek…