V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji, to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszej parafii:

  • w farze w łączności z wieczorną Mszą św. od poniedziałku do soboty
    o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą św. o godz. 16.00. Na cmentarzu nabożeństwa rozpoczniemy
    od poniedziałku 6 maja.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. O godz. 17.00 dodatkowa Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

4. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii o godz. 12.30 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W czwartek, 2 maja, w parafii św. Józefa w Tczewie odbędzie się Majówkowy Wieczór Młodych. Rozpocznie się on Mszą św. o godzinie 18.30, a następnie uczestnicy udadzą się na plac, gdzie będzie grill, zabawy oraz modlitwa. Serdecznie zapraszamy! 

6. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków.

7. W sobotę, o godz. 8.00, Msza św. z comiesięczną konferencją formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca.

8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Elżbiety Kamrowskiej. Wieczny odpoczynek…