VI Niedziela Wielkanocy 5.05.2024

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w naszej parafii:

  • w farze w łączności z wieczorną Mszą św. od poniedziałku do soboty
    o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą św. o godz. 16.00.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

5. W czwartek, 9 maja, o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. egzorcyzm wody, oleju i soli.

6. W sobotę, 11 maja, zostaną odprawione Msze św. podczas których, dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach w swoich modlitwach.

7. W dniach od 17 do 18 maja odbędą się Tczewskie Dni Nauki. W ramach wydarzenia organizowane jest Sympozjum Naukowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie. Podczas sesji naukowej prelegenci będą analizować człowieka od strony filozofii, duchowości i psychologii. Wszystkich, którzy chcą zgłębiać swoją wiedzę na temat człowieka serdecznie zapraszamy. Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja. Szczegóły Sympozjum na plakatach i na stronie internetowej.

8. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ewy Grzegorzewskiej. Wieczny odpoczynek…