Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Serdecznie zapraszamy do na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszej parafii:

  • w farze w łączności z wieczorną Mszą św. od poniedziałku do soboty
    o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą św. o godz. 16.00.

3. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie.

5. W sobotę, 18 maja, zostaną odprawione Msze św. podczas których, dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i 5 przystąpią do I Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach w swoich modlitwach.

6. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

8. Za tydzień „Dar Serca”.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 maja o 18:00 w farze.

10. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisławy Kowalkowskiej, Leszka Jędryszka, Mirosława Szemeckiego, Zofii Sowińskiej. W czwartek, 23 maja, odbędzie się pogrzeb śp. Agnieszki Madej. Wieczny odpoczynek…