Niedziela Najświętszej Trójcy 26.06.2024

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna,
i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. Próba do sypana kwiatków na Boże Ciało w poniedziałek w farze o godz. 17.45.

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. W kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00 i 9.15. Nie ma Mszy w kościele szkolnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, zatem o godz. 7.30 nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. z comiesięczną konferencją formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca.

6. W sobotę, 1 czerwca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe.

7. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę śladami polskich świętych i błogosławionych w dniach od 13 do 16 czerwca do Łańcuta, Markowej, Miejsca Piastowego, Dukli, Komańczy, Soliny, Strachociny i Częstochowy. Koszt 900 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 3 czerwca.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

11. W przyszła niedzielę po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Chmielowiec, Alfonsa Wulskiego, Henryka Nowaka, Agnieszki Madej. Wieczny odpoczynek…