1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęceni.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwo z odmówieniem Litanii do Serca Bożego; w oktawie Bożego Ciała od poniedziałku do piątku włącznie uczynimy to przed procesją eucharystyczną. Od soboty po wieczornej Mszy św.
  4. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.
  5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna.
  6. W pierwszy czwartek i pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00.
  7. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na organizację Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę śladami polskich świętych i błogosławionych w dniach od 13 do 16 czerwca do Łańcuta, Markowej, Miejsca Piastowego, Dukli, Komańczy, Soliny, Strachociny i Częstochowy. Koszt 900 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 3 czerwca.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krystyny Kuniszewskiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Mażuchowskiej. Wieczny odpoczynek…