1. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  2. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. W tym dniu na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa na comiesięczną Mszę Świętą w intencji małżeństw i o powołania do małżeństwa, która odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16.00 w Kościele Szkolnym. Zapraszamy także na kolejną konferencję dla małżeństw, która odbędzie się 18 czerwca o godzinie 18.00 w Niepublicznej Szkole im. Św. Ojca Pio.
  4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na letni wyjazd dla grupy liturgicznej i ministrantów.
  6. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30.
  7. Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę, która odbędzie się od 14 do 17 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej.
  8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.
  9. Wyjazd na pielgrzymkę organizowaną przez Wspólnotę Żywego Różańca odbędzie się w czwartek, 13 czerwca. Wyjazd z bulwaru nad Wisłą o godz. 5.00.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Danuty Mażuchowskiej, Wojciecha Buchholca, Bogdana Ackermana, Ryszarda Waldeckera. Wieczny odpoczynek