XII Niedziela Zwykła 23.06.2024

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Ojca. Naszymi modlitwami otoczmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach św.
o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 w intencji całego Kościoła. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Kancelaria parafialna w wakacje czynna tylko w godz. popołudniowych od 15.00 do 17.00

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

7. Po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca. 

8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

9. Apel Biskupa. Czytaj tutaj: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11974-apel-biskupa-pelplinskiego

10. W nawiązaniu do Apelu Ks. Bpa Diecezjalnego zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej na odpust Najświętszej Maryi Panny Matki Nieustającej Pomocy – patronki naszej diecezji. Gromadzimy się w czwartek, 27 czerwca, na placu przy parafii pw. św. Trójcy w Lubiszewie i o godz. 18.00 ruszamy do Turza, by o godz. 20.00 spotkać się na wspólnej Eucharystii, która zakończy się apelem jasnogórskim. Dojazd do Lubiszewa i powrót z Turza we własnym zakresie.

11. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 19.00 w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert „Gospel w rolach głównych” w wykonaniu Chóru Juventus oraz Wave Orchestra. Usłyszymy utwory z filmów „Zakonnica w przebraniu” i „Żona pastora”. Będą to jednak nowoczesne aranżacje na orkiestrę, chór i solistów. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny!

12. Zmiany personalne w naszej parafii. Biskup Diecezjalny, z dniem 20 sierpnia, mianuje:

  • ks. Łukasza Kątnego – nowym proboszczem naszej parafii;
  • ks. Damiana Szulmana – wikariuszem w parafii w Nowej Wsi Lęborskiej
  • ks. Roberta Ratkowskiego – wikariuszem w parafii Wniebowzięcia NMP w Kartuzach;
  • ks. Krzysztofa Daleckiego, ks. Karola Myszka i ks. Filipa Michalskiego – nowymi wikariuszami naszej parafii.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krystyny Grabowskiej, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Eryki Dettlaff. Wieczny odpoczynek…