Chór Młodzieżowy Chór Juventus – to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa od 1963 roku. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel – biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów „Blues Brothers”.
Chór prowadzi Maciej Borowicz – wokalista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2007 roku pełni również funkcję kantora w kościele św. Jana w Gdańsku.

Juventus śpiewa muzykę w różnych gatunkach – od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel – po angielsku i po polsku.