Wspólnota Osób z Niepełnosprawnością „Arka” działa w naszej parafii od ponad 40 lat. Należą do niej osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny oraz wolontariusze z powiatu tczewskiego. Kapelanem wspólnoty jest ks. Wojciech Gliniecki. 

Członkowie wspólnoty spotykają się raz w miesiącu, zazwyczaj w II niedzielę miesiąca, o godz. 14.00 na wspólnej Eucharystii. Po Mszy świętej odbywa się świętowanie w Domu Kolpinga. Oprócz comiesięcznych spotkań wspólnota organizuje również dni skupienia, rekolekcje, pielgrzymki oraz wyjazdy. Poza tym chętnie angażuje się w życie parafii i bierze czynny udział w nabożeństwach takich jak Różaniec Fatimski czy Droga Krzyżowa. Dzięki temu chce pokazać, że każda osoba, również z niepełnosprawnością, może być aktywnym  uczestnikiem rodziny parafialnej. 

Wspólnota prowadzi swój profil na Facebooku: Wspólnota Niepełnosprawnych Arka, na którym na bieżąco umieszcza informacje o swoich działaniach. Zachęcamy do śledzenia profilu, a wszystkie osoby, które chciałaby zostać członkiem wspólnoty zapraszamy do udziału w Mszach Świętych i spotkaniach. Msza św. dla osób niepełnosprawnych odbywa się w każdą II niedzielę miesiąca o godzinie 14:00 w farze.