XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom.

2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na misje katolickie.

3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.

4. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

5. Już dzisiaj zapraszamy na XI edycję Tczewskiego Balu Świętych. Startujemy 31 października o godz. 16.30 z placu przy kościele św. Józefa, skąd barwny
i rozśpiewany korowód przejdzie nową trasą do kościoła szkolnego. Tam zapraszamy na konkursy, quizy oraz na koncert chóru dziecięcego Rokids z towarzyszeniem muzyków. Przybądźmy całymi rodzinami. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na budujące się kościoły w naszej diecezji.

8. Za tydzień również Dar Serca.

9. W poniedziałek, 23 października, w kinie Helios będzie wyświetlany film o Obliczu Pana Jezusa. Seanse o godz. 10.00 i 18.00. Koszt biletu 17 zł.

10. Nasza Parafia organizuje w dniach od 20 do 28 lipca przyszłego roku Pielgrzymkę do Medjugorie, ze zwiedzaniem Chorwacji i wypoczynkiem nad Adriatykiem. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń. Koszt uzależniony jest od wielkości grupy. Zapisy u ks. Damiana.

11. Każde małżeństwo zapraszamy na rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach od 10 do 12 listopada br.
w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Szczegóły
i zapisy na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

12. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Koniusza. Wieczny odpoczynek…